פטנטים

עם יותר מ-35 שנות ניסיון בתחום ההייטק והביוטק, הכולל היכרות עם מאות מקרים שונים, אנחנו ב- Fogel Bahar IP מלווים את לקוחותינו דרך כל שלבי תהליך רישום הפטנט וההגנה על החדשנות המפותחת.

ב- Fogel Bahar IP אנחנו מנהלים ביחד עם לקוחותינו, את תהליך זיהוי החדשנות הטמונה בעסק או בטכנולוגיה, דרך קבלת החלטות אסטרטגיות, עריכת כתב הפטנט וההתדיינות עם הבוחנים.

בנוסף לתהליך ההקמה וההוצאה לפועל, אנחנו מנהלים את פורטפוליו הפטנטים של החברה תוך התייחסות מתמדת לחידושים ולנטישות.

אנו מאמינים כי פטנט חזק הוא שילוב בין בחינת התקדימים הקיימים, המטרות האסטרטגיות של החברה והחדשנות והיצירתיות הייחודית של הממציאים. כך, נולד ניסוח פטנט המכסה יריעה רחבה ככל הניתן בתחום החדשנות, המאפשר לחברה להתנהל בבטחה בעולם העסקי תוך ידיעה כי בידיה נכס אמיתי.

המומחיות שלנו מתפרשת בין היתר על התחומים הבאים:

– אלגוריתמים, תוכנה ומערכות מבוססות תוכנה.

– מכשור רפואי משולב מכניקה, אופטיקה ואלקטרוניקה.

– מוליכים למחצה, אלקטרוניקה ואלקטרואופטיקה.

– תקשורת.

סימני מסחר

סימן המסחר הוא כלי הנועד לבדל מוצרים או שירותים של אדם או חברה ממוצרים ושרותים של גופים אחרים בתחומים דומים. ככזה, סימן המסחר אינו רק פונקציה חוקית כי אם כלי שיווקי לכל דבר.

ב- FOGEL BAHAR IP, מתמחים בזיהוי ורישום סימני מסחר בעלי פוטנציאל רווח לחברה ואשר עונים על התנאים הבסיסים לקבלת סימן מסחר: סימן בעל אופי מבחין, סימן שאינו תיאורי וסימן שאינו מתנגש עם סימנים רשומים קודמים או בקשות לרישום.

במסגרת הליווי ב- FOGEL BAHAR IP אנו מנהלים עבור לקוחותינו פורטפוליו בינלאומי של סימני מסחר ובמסגרתו עורכים את מחקר העומק הדרוש, מציעים ללקוחותינו את מגוון האופציות לסימנים פוטנציאלים, מלווים את תהליך ההחלטה ומטפלים בכל הליך הרישום.

ב- FOGEL BAHAR IP מטפלים בסימני מסחר מסוגים שונים כגון מוצרים, טכנולוגיות, שמות אתרים ועוד.

תוקפם של סימני מסחר הוא לעשר שנים, כאשר ניתן לחדשם לתקופות נוספות של עשר שנים, ללא הגבלת זמן.

עיצובים

עיצוב הוא קניין רוחני המגן על המקוריות והחידוש בפן העיצובי של מוצר מסוים (דוגמת קווי דמות, קישוט, עיטור וכו').

היות ומאפייני העיצוב יכולים להיות מיושמים ביותר ממוצר אחד, הרי שרישום עיצוב הוא קריטי בתחום העיצוב והייצור התעשייתי.

חוק העיצובים החדש קובע כי עיצוב מוגדר כמראהו של מוצר, או חלק ממוצר, המורכב ממאפיין חזותי אחד או יותר של המוצר או של חלק מהמוצר, לפי העניין, ובכלל זה מיתאר, צבע, צורה, עיטור, מרקם או החומר שממנו הם עשויים והוא כשיר להגנה כעיצוב רשום אם הוא חדש ובעל אופי ייחודי, ואינו פוגע בתקנת הציבור ובלבד שאינו נמכר, שווק או פורסם לפני מועד הגשת הבקשה.

פוגל בכר IP מלווה את תהליך רישום העיצוב עבור לקוחותיה, לכל אורכו. במסגרת התהליך נבחנת ונבחרת האסטרטגיה המתאימה להגשת הבקשה לרישום העיצוב ואשר תענה הן על הצורך החוקי-הגנתי על העיצוב והן תייצר פוטנציאל שיווקי-מסחרי לשימוש מאוחר יותר.

תוקפו של עיצוב ניתן להארכה בכל 5 שנים עד לתקופה של 25 שנים בכפוף לתשלום אגרות חידוש.

חידוש פטנטים

חידוש הפטנטים היא פרוצדורה שנתית קבועה אשר עורך הפטנטים מבצע עבור הלקוח כדי להמשיך ולהבטיח את זכויותיו על הפטנט והינה הוצאה כלכלית אשר עולה למחדש מאות עד אלפי דולרים בהתאם לתקופת החידוש.

Fogel Bahar IP מתמחה בהוזלה משמעותית של הוצאה זו.

אנו עובדים עם לקוחות רבים וחוסכים עשרות אלפי דולרים במצטבר מידי שנה במסגרת שירות זה.

ניהול מחלקת קניין רוחני עבור חברות

ניהול מחלקת קניין רוחני עבור חברות טכנולוגיות, הוא חוד החנית של השירותים המוצעים על ידי Fogel Bahar IP והדרך המוכחת למיקסום פוטנציאל ה-IP שלהן.

עבודה במודל זה מאפשרת לחברות לנהל את הקניין הרוחני שלהן ברמה הגבוהה ביותר ומייצרת פורטפוליו IP שתומך באסטרטגיה העסקית של החברה והמייצר ערך מדיד.

כפירמה שהוקמה על ידי אנשי תעשיית ההיטק והביו טק אנו מבינים את הקושי של חברות שאינן מחזיקות מחלקת קניין רוחני פנימית, לנהל את תהליכי בניית הפורטפוליו באופן מתודי.

על ידי ניהול מחלקת הקניין הרוחני עבור החברה, Fogel Bahar IP מציעה ערך מוסף גבוה בהרבה מאשר עורך פטנטים סטנדרטי:

1. עבודה בצמוד עם מחלקת הפיתוח לזיהוי חדשנויות.

2. כתיבה, הגשה וניהול של בקשות בשלבים השונים.

3. מעקב אחרי IP של מתחרים.

4. הנעה פרואקטיבית של תהליכים.