השפעות הברקזיט (Brexit)

כפי שכולכם בוודאי יודעים, מהראשון בינואר 2021, בריטניה כבר אינה חלק מהאיחוד האירופי. לברקזיט השפעה עצומה על זכויות הקניין הרוחני (IP) באיחוד האירופי (EU) והרבה שאלות מורכבות עולות על פני השטח.

מהן השפעות הברקזיט (Brexit)

להלן כמה פיסות מידע הנוגעות להיבטים העיקריים של השפעת הברקזיט על סימנים מסחריים ועיצובים.

סימנים מסחריים רשומים של האיחוד האירופי (EUTMs) ורישומים בינלאומיים רשומים (IRs) שמכסים את האיחוד האירופי

EUTMs ו- IRs המכסים את האיחוד האירופי נכון ל-31 בדצמבר 2020 מטופלים כעת כאילו הוגשו ונרשמו תחת החוק בבריטניה. EUTMs ו- IRs שוכפלו לרישום בבריטניה כזכויות סימן מסחר והפכו כעת לזכויות סימני מסחר בריטיות לאומיות. סימנים רשומים שומרים על תאריך הגשה זהה ותאריכי קדימות זהים לאלה של תעודות האיחוד האירופי או תעודות ה-IR המכסות את האיחוד האירופי. הם קיבלו מספרי רישום המתאימים למספרי הרישום של ה-  EUTM עם תחילית 'UK 009' או המתאימים למספרי הרישום של ה- IR עם תחילית 'UK 008'. ההמרה הינה אוטומטית וחינמית. מועדי החידוש לרישומים בבריטניה נותרים זהים, מה שאומר שחידושים כעת צריכים או יצטרכו להיות מוגשים בנפרד למשרד הפטנטים בבריטניה(UKIPO) .

עיצובים רשומים שפורסמו (RCDs)

כללים זהים לאלה של סימני המסחר חלים על עיצובים אך ורק אם העיצובים נרשמו ופורסמו עד ה- 31 בדצמבר 2020. תחיליות לעיצובים הרשומים בבריטניה יהיו מעתה 'UK 9'.

בקשות בתהליך לסימני מסחר(EUTMAs), בקשות בתהליך לרישום בינלאומי (IRs) המכסה את האיחוד האירופי ובקשות בתהליך לעיצובים

בקשות סימני מסחר ועיצובים שב -31 בדצמבר 2020 עדיין היו בתהליך, לא הומרו או שוכפלו לרישום בבריטניה כבקשות בריטיות. בקשות סימני מסחר ועיצובים בתהליך רשאים להגיש בקשה לרישום תואם של סימן המסחר או העיצוב (זהה לחלוטין) בבריטניה במסגרת מה שמכונה 'תקופה של תשעה חודשים מיום היציאה'. אם הבקשה לרישום תואם הוגשה בתקופה הזו של תשעת החודשים, סימני המסחר התואמים והעיצובים התואמים בבריטניה ישמרו על תאריכי ההגשה והקדימות שלהם.

פטנטים

פטנטים אירופיים קיימים המכסים את בריטניה אינם מושפעים מהברקזיט.

אמנת הפטנטים האירופית (EPC) היא אמנה בינלאומית העוסקת בהגנה על פטנטים ביותר מ-30 מדינות באירופה. משרד הפטנטים האירופי (EPO) אינו סוכנות של האיחוד האירופי. לכן, עזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי אינה משפיעה על מערכת הפטנטים האירופית הנוכחית ולכן ניתן יהיה להגיש בקשות לאיחוד האירופי המייעדות את בריטניה גם לאחר הברקזיט.

זכרו, פנייה לסיוע מקצועי מעורך פטנטים מנוסה יכולה להקל מאוד על התהליך, להגדיל את הסיכויים להצלחת ההגנה על הקניין הרוחני ולשפר בצורה ניכרת את היקף ההגנה וחוזקה.

לפרטים נוספים צרו קשר למאמרים נוספים - לחצו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות
התקשרו עכשיו !