עשר דרכים להגן על הקניין הרוחני שלכם

עד כמה חשובה הגנת הקניין הרוחני לסטארט-אפ שלכם?
קניין רוחני בר הגנה הוא אחד הדברים המובילים שבעלי הון סיכון רוצים לראות בסטארט-אפ. ההצלחה של כמה סטארט-אפים טכנולוגיים בעלי פרופיל גבוה, כמו טוויטר ופייסבוק, שחלשות יחסית בקניין רוחני בר פטנט, גרמה לרבים לחשוב מחדש על ההנחה הזו. אחרי הכל, יצירה ותחזוקה של תיק IP חזק הוא יקר. פטנטים לא קובעים אם סטארט-אפ יוכל להגדיל את גודלו ומודל הסטארט-אפ הרזה עוסק כולו ביציאה מהירה לשוק עם מינימום מוצר בר-קיימא. אם הסטארט-אפ שלכם יתחיל להתרחב במהירות, תיק IP חזק יהיה חשוב ביותר ליכולת שלכם לשחק את המשחק הארוך.

אז מה אתם צריכים כדי להגן על נכסי ה-IP של הסטארט-אפ שלכם?

להלן עשר דרכים להגן על הקניין הרוחני שלכם:

  1. תרשמו פטנט על מה שחשוב לאחרים, לא רק לכם.
  2. פנו זמן כדי להתחכם בקניין רוחני ולכסות כיוונים מגוונים של האמצאה, וריאציות, דוגמאות וכדומה.
  3. למדו את עצמכם והצוות על היסודות של פטנטים, סימנים מסחריים, זכויות יוצרים, וסודות מסחריים. השקעה מוקדמת תחסוך כאבי ראש מאוחר יותר.
  4. צמצמו עלויות על ידי ביצוע חיפושי IP משלכם תחילה. התחילו עם חיפוש פטנטים של Google.
  5. עבדו עם עורך פטנטים המתמחה בקניין רוחני ובקשו תעריף קבוע להגשה.
  6. פטנטים הם לא הנכס היחיד שלכם. זהו את כל הסימנים המסחריים, העיצובים וזכויות היוצרים הרשומים והלא רשומים שלכם.
  7. השקיעו בהסכמי סודיות כתובים היטב (NDA). ודאו שהסכמי העסקה, הרישיונות, חוזי המכירה והסכמי העברת הטכנולוגיה שלכם כולם מגנים גם על הקניין הרוחני שלכם, כבר מההתחלה.
  8. הגישו את בקשת הפטנט הכי מהר שניתן. בקשת פטנט תופסת את מקומכם בתור. לאחר מכן יהיו לכם 12 חודשים מאותה הגשה ראשונית כדי להרחיב את הגשתכם.
  9. חקרו פטנטים בינלאומיים אם מתחרים מרכזיים נמצאים מחוץ לישראל. פטנט ישראלי לא יגן עליכם מפני מתחרים בארה"ב, אירופה, סין וכדומה.
  10. חשבו טוב על העתיד. מנקודת המבט שלכם, איך נראה העתיד? השתמשו בידע זה כדי לתכנן את אסטרטגיית הקניין הרוחני שלכם וכדי להבין על איזו מהאמצאות כדאי להגיש בקשה לרישום פטנט כבר היום.

כפי שאמר פעם הנשיא לינקולן:
“The patent system adds the fuel of interest to the fire of genius"

זכויות IP, הכוללות פטנטים, עיצובים, סימנים מסחריים, סודות מסחריים וזכויות יוצרים ממלאות תפקיד חיוני בייצור רווחים על אמצאות בעלות חדשנות והתקדמות המצאתית.
אם תקלו על אחרים לגנוב את הרעיונות שלכם, אתם יכולים בסופו של דבר לפגום במסלול שלכם להצלחה.

זכרו, פנייה לסיוע מקצועי מעורך פטנטים מנוסה בעריכת פטנטים ובדיני הפטנטים יכולה להקל מאוד על תהליך ההגנה על הקניין הרוחני שלכם, להגדיל את הסיכויים להצלחת הבקשה לרישום ולשפר בצורה ניכרת את היקף ההגנה וחוזק הפטנט.

לפרטים נוספים צרו קשר

למאמרים נוספים - לחצו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות
התקשרו עכשיו !